Jelen intézkedéscsomag kialakításánál figyelembe vettük az egyes hivatásrendek eltérő képzési és kiképzési szabályrendszerét, amelyektől az Egyetem saját hatáskörben nem tud eltérni. Ebből adódóan bizonyos esetekben a civil és egyenruhás hallgatóinkra más szabályokat kell alkalmaznunk.
1. Az oktatás a tantervek szerint jelenléti formában, a tanév időbeosztásáról szóló 16/2020. sz. rektori utasítás szerint indul el (ld. ITT). Kivételt képeznek a levelező munkarendű képzések, amelyek a 4. pont szerint, részlegesen online oktatási formában valósulnak meg.
2. A tantermi előadásokon és szemináriumokon biztosítani kell a legalább másfél méteres távolságtartást, valamint egészségünk védelme és a járvány megelőzése érdekében az Egyetem területén (a budapesti, bajai és szolnoki campuson egyaránt) zárt terekben (pl. épületek, közösségi terek, kollégium, tantermek, tárgyalók, többszemélyes irodák) az orrot és a szájat elfedő védőmaszk helyes használata kötelező.
3. Szeptember 7-től a civil (nem tisztjelölt, nem kettős jogállású) hallgatók alap- és mesterszakjain, a 75 fő feletti évfolyamokon, amennyiben az órarend szerinti előadóterem befogadóképessége nem éri el az évfolyamlétszám kétszeresét, a hallgatók számára az előadás látogatása nem tehető kötelezővé. Az előadást a kijelölt tanteremben ebben az esetben is meg kell tartani, és az megtekinthető lesz a Ludovika webináriumi rendszerben is, az előadást követő 5. naptól.
4. A levelező munkarendű alap- és mesterszakokon az órarend szerinti foglalkozások egy része online, a Microsoft Teams (MST) rendszeren keresztül kerül megtartásra. A levelezős hallgatók 2020. szeptember 2–ig tájékoztatást kapnak arról, hogy képzésükön mely kurzusok, milyen órarendi időpontban kerülnek megtartásra az MST rendszerben. Az online foglalkozások esetén a levelező munkarendű hallgatók tanulmányi szabályzat és tanterv szerinti kötelezettségeit az online foglalkozásokra vonatkoztatva kell értelmezni. Az oktatók az online foglalkozás megtartásának helyszínét (tanszéki szoba, munkahelyi labor, otthon stb.) szabadon választják meg. Az Egyetem az oktató számára külön intézkedés alapján, igény szerint biztosít notebook eszközt. Az MST online alkalmazás használata ingyenes, azonban ingyenes hálózati elérést az NKE csak az Egyetem campusain tud biztosítani. Az Egyetem területén kívüli megfelelő és terhelhető internetes sávszélesség biztosítása az oktató és a hallgató kötelessége.
5. Az MST online rendszer oktatásszervezési, képzési és tanulási alkalmazására Szimulációs Program indul 2020. szeptember 4-től a levelező oktatásban résztvevő oktatók és hallgatók számára, 2020. szeptember 14-től pedig minden oktató és hallgató számára. Az ezzel kapcsolatos további információk ITT elérhetők. Az online foglalkozások részletes feltételeit és az IKT rendszerek használati útmutatóit az NKE Belső Képzési portálján (https://belsokepzes.uni-nke.hu) olvashatják el. Segítséget az NKE Service desk portálján keresztül (https://servicedesk.uni-nke.hu) lehet kérni. Azonnali segítségnyújtás munkaidőben a Service desk +36 30 367 3462-es ügyeleti mobilszámán kérhető.
6. Amennyiben a pandémiás helyzet miatt egyéni hallgatói akadályoztatása merül fel a távolléti oktatás speciális rendje szerint kell eljárni.
7. A doktori képzésben a nappali és a levelező foglalkozások, illetve a doktori események jelenléti formában valósulnak meg.
8. A szakirányú továbbképzések foglalkozásai és eseményei jelenléti formában valósulnak meg.
9. A tanév biztonságos megkezdéséhez a fenti intézkedéseket hoztuk meg, de Egyetemünk felkészült egy esetlegesen fokozódó járványügyi helyzet kezelésére is.
A járványügyi készültséggel kapcsolatos általános biztonsági és megelőzési előírások ITT olvashatóak. Kérem Önöket, olvassák el figyelmesen és kövessék nyomon az újabb tájékoztatásokat. Vigyázzanak magukra és egymásra!
Budapest, 2020. szeptember 1.
Dr. Koltay András s. k.
rektor